Dojmy z Sims 2: University

Nizozemští novináři měli možnost zúčastnit se presentace datadisku University. Do Amsterdamu zavítal datadisk předvést Tim LeTourneau, člen Maxisu. Přinášíme vám přepis dojmů, které sepsal Hiki z nizozemské fanouškovské stránky SP Zone.


Viděl jsem spoustu nových věcí, které zatím nebyly na žádném vydaném screenshotu. A vidět v akci věci, které jsem doposud znal pouze z obrázků, byl také skvělý zážitek. (Věřte mi. Již známá Krávo-rostlina vypadá na obrázcích fajn. Ale je naprosto úžasná v pohybu. To můžete ostatně poznat z nedávno vydaného prvního videa, pozn. editora)


To by jako úvod stačilo. Určitě raději chcete slyšet o novinkách v datadisku, takže se do toho pusťme. Budu se věci snažit popsat v logickém pořadí, ale nejsem si jist, zda to zvládnu. Je toho tolik co říct a jak bývá u The Sims zvykem, jednotlivé věci zde nemají pevně danou návaznost.


Ale začněme na začátku. Tedy u odchodu na vysokou školu. Již je dávno profláknuté, že ve hře bude nové věkové stádium mladých dospěláků (v originále "young adult"). Toto věkové stádium bude hratelné pouze na vysoké škole. Sim do něj doroste v momentě příjezdu na vysokou školu. A ve chvíli kdy se ze školy vrátí (ať už po úspěšném dokončení, nebo třeba po vyhození za špatný prospěch), vyroste v normálního dospěláka. Takže pokud sima na vysokou školu nepošlete, tak vyroste normálně přímo z teenagera na dospěláka. Také to znamená, že není možné poslat nevystudovaného dospělého sima na dodatečné studium na vysoké škole.Nyní si pojďme říct, jak konkrétně pošlete sima na vysokou školu. Je to prosté. Stačí jít na obrazovku sousedství, ve které máte dospívajícího sima, kterého chcete poslat na vysokou školu. Nahoře obrazovky bude ikona, která vybrané dospívající simy odešle na vysokou školu.


Každému sousedství bude třeba přiřadit vysokoškolský areál. Můžete si vybrat z již dvou hotových vysokých škol a nebo si vytvořit školní areál sami, podle svých představ.


Velmi praktická vlastnost datadisku je, že pokud se rozhodnete (pře)stavět sousedství, tak předpřipravené budovy v katalogu domů nezmizí, ani po jejich umístění. Takže nyní již můžete jednu stejnou budovu umístit na několik různých parcel.


Mimochodem. Ve hře také bude cheat, umožňující stavět libovolný počet pater. A ne jen pět jako tomu bylo doposud. Ale musíte počítat, že po použití tohoto cheatu, se vaše hra může značně zpomalit. Ale může být hezké vystavět několik vysokých věží, jakožto orientačních bodů v sousedství.


Ve chvíli, kdy kliknete na ikonu vysokoškolského sousedství, tak si budete moci vybrat, které simy chcete na školu poslat. Na vysokou školu můžete odeslat maximálně 8 simů najednou. A dobrá zpráva je, že studovat můžete poslat nejen simy, za které lze hrát, ale také nehratelné (nikde nebydlící) dospívající simy. Tím se z nich stanou hratelné postavy, které dospějí a následně si je můžete nastěhovat do vaší domácnosti. Takže všichni, kteří toužili oženit (vdát) svého sima, s jeho školní láskou, budou mít nyní konečně možnost.Poté co vyberete existující dospívající simy a vytvoříte z nich novou "vysokoškolskou rodinu" (s libovolným počtem od 1 do 8 osob), tak se přesunete do vysokoškolského sousedství a nastěhujete jednotlivé simy na koleje. První věc, kterou musíte udělat, je zvolení jednotlivých pokojů pro vaše studenty. Až budete s ubytováním spokojeni, nastěhují se do ostatních volných pokojů další náhodní studenti. Po nastěhování bude celé prostředí vypadat prázdně. Zdi, okna a dveře budou sice stále vidět, ale nábytek a ostatní simové budou pryč.


Ničeho se nelekejte. Nic nebylo ze školy smazáno. Jde jen o vlídnost hry k vašemu PC. Pokud by se mělo zobrazovat všechno vybavení a činnosti simů, byla by hra hardwarově velice náročná. Během konference byly k vidění koleje, které měli minimálně 14 pokojů obydlených studenty. Ale vidět byly jen pokoje, ve kterých byli vaši simové.


Hlavním rozdílem mezi kolejemi a obyčejným domem je ten, že na kolejích je téměř zablokován stavební mód. Jediné co můžete měnit, když bydlíte na kolejích jsou podlahy a tapety.


Takže sima máme ubytovaného a čekají nás důležitější věci. Totiž učení. Samozřejmě si nejdřív musíte zvolit obor. Nejsem si zcela jist, jestli si na začátku můžete obor zvolit, nebo jestli je vám náhodně přidělen. Ale vím, že si kdykoliv můžete studovaný obor změnit. Stačí přijít k počítači a obor snadno změnit. Na přednáškách nebude moci svého sima sledovat. Přednášky budou něco ve stylu zaměstnání (školy) v původních The Sims 2.


Pro úspěšné dokončení studia, potřebujete mít dobré známky ze zkoušek. Toho můžete dosáhnout poctivým psaním domácích úkolů. Ale úkoly nejsou všechno. Musíte také zapracovat na schopnostech sima nebo napsat závěrečnou práci. Také můžete získat lepší známky překecáním profesorů. A také se budete s profesory moci pomilovat. A podle tvůrců to má velmi dobrý dopad na známky.


Má váš sim sklony spíše k užívání si života než aby ztrácel čas učením? Nemusíte mít obavy. I takový simové budou schopni dokončit vysokou školu. Stačí jen získat na škole získat dostatečnou reputaci. Na ovládacím panelu bude nový ukazatel, měřící reputaci. Pro zvýšení hodnoty reputace je třeba simovi splnit speciální přání. Od normálních je rozeznáte podle modrého orámování. A když budete mít reputaci dostatečně vysokou, můžete přimět spolužáky aby za vás vypracovali domácí úkol, uklidili pokoj atd.


Tento obrázek ukazuje co mám na mysli (ukazatel je na obrázku zvýrazněn červeným orámováním, pozn. editora). Nová přání jsou mnohem lépe rozeznatelná podle modrých rámečků. Můžete je spatřit okolo druhého, třetího a pátého přání.


Ano. Čtete správně. Simové nyní můžou mít až 6 přání. A budete mít možnost uzamknout dvě přání místo jednoho, jako tomu bylo doposud. Ale tyto speciální přání nedostanete jen tak za nic. Nejdříve musíte splnit potřebná kritéria.


Mimochodem, sim na tomto obrázku, právě přesvědčil svého spolužáka aby mu vypracoval domácí úkol. Podařilo se mu to, během společného "sportovního dýchánku". Ano, na vaše simy nyní čekají i nové druhy večírků a oslav. V televizi je nový sportovní kanál. Takže budete moci pozvat své přátele a společně sledovat sportovní utkání. Připadalo mi, že nové večírky byly delší než standardní ze hry The Sims 2. Ty trvaly 5 hodin. Ale tento večírek trval 7 hodin a možná i déle.


Tyto obrázky zobrazují dva ze čtyř nových bonusových předmětů za kariéru.


První obrázek je odměnou za novou kariéru nazvanou showbussines. Jedná se o "Domácí soupravu pro plastické operace". Tento předmět umožní změnit vzhled vašeho sima.. Takže pokud nejste se simovým zevnějškem spokojeni, tak jej můžete změnit k obrazu svému. Už žádné ošklivé velké nosy u přiženěných simů. Ale vždy musíte počítat s možností, že se při operaci stane "malá nehoda". Ačkoliv tento předmět dokáže změnit vzhled sima, tak nemění jeho DNA. Takže Potomek přeoperovaného nosatce může zdědit velký nos.


Druhý obrázek zobrazuje "Krávokytku". Už byla zveřejněna na dříve vydaných obrázcích, takže ji nejspíš znáte. Dostanete ji za úspěchy v "kariéře přírodních věd". Hned se k ní dostaneme. Ale ještě před tím bych rád krátce popsal třetí bonusový předmět. Bohužel nemám jeho obrázek.


Je to fotoaparát. Starý klasický fotoaparát na trojnožce, který se používal k tvorbě rodinných fotografií. A přesně k tomuto účelu slouží i ve hře. Můžete tvořit fotografie, které máte možnost pověsit na zeď. Tento předmět dostanete za "Uměleckou kariéru".A nyní zpět ke krávokytce. Na obrázku můžete vidět, že krávokytka drží kousek koláče. Takového, na který má každý sim chuť. Tedy přesněji - krávokytka chce aby na něj měl simík chuť Ale krávokytka má chuť na něco jiného. Má chuť na simíka. Po splnění své touhy a zbaštění simíka, vyprodukuje trochu speciálního mléka, které může jiný simík podojit a vypít. Toto mléko, po vypití, omladí dotyčného simíka. Podobně jako elixír života.


Pokud bude mít váš simík černé svědomí, že pije nápoj, pro který musel jiný sim zemřít, nemějte obavy. Nyní stačí zvednout telefon, zavolat Smrťáka a zkusit jej podplatit. Potom vám možná mrtvého simíka oživí zpět. Může se ovšem stát, že se mrtvý simík vrátí v podobě zombie. Hráč může takového zombie simíka normálně ovládat. Hlavní rozdíl mezi zombií a normálním simem je, že zombík nemůže mít děti (i když by to zajisté bylo velmi zajímavé). Zombie je navíc nesmrtelná. Takže pokud chcete mít některého sima navždy a nechcete podvádět chaetem na vypnutí stárnutí, tak tohle je jedna z možností.


Tak. To je zhruba všechno co mohu říci. Zkusím vypsat stručné seznamy novinek pro lepší přehlednost. Také vypíši některé nové předměty. Ale jen ty nejzajímavější. Není možné vypsat všech 130 nových předmětů. A tím bude můj popis tiskové konference u konce. Ale myslím že jsem toho napsal až až.


Stručný přehled:

A něco málo o předmětech:

Krom toho, Maxis prozradil, že do budoucna rozhodně plánuje vydání datadisku, který přinese zpět milované domácí mazlíčky. Lidé z Maxisu a EA jsou si vědomi toho, že Unleashed byl nejoblíbenější datadisk prvního dílu. Točité schody a patrové postele by se také měli vrátit v některém z budoucích datadisků. Bohužel The Sims 2 University nebude tyto vylepšení obsahovat. Ale není se čeho obávat. Datadisky budou vycházet pravidelně každých 6 měsíců a to po dobu minimálně 3 až 4 let.


Také bylo řečeno, že následující datadisky nebudou vylepšovat pouze samotnou hru The Sims 2, ale i dřívější datadisky. Takže lze očekávat, že druhý datadisk, přidá vylepšení i do školního prostředí z datadisku University. Tato vlastnost u prvního dílu nebyla. Je to jako by datadisk Making Magic přidal nějaké nové možnosti chování domácích zvířat z Unleashed.

Původní autor: Hiki z SP Zone

Překlad: Glutton, editace: Laku


© copyright HotGames, design by Laku
www.thesims2.cz - na titulní stranu
Seasons
Sims 2: Roční období (Seasons) - rozmary počasí vstupují do světa simů!
Koupit
Mazlíčci Ve světě podnikání Noční život Univerzita Balíčky/kolekce Články Sims 2 Download Ostatní