The Sims 2.cz - komunitní centrum o simících

Speciál o hře Spore Informace o novém datadisku

The Sims 2: University preview

V tomto textu se snažím shrnout veškeré zatím známé informace o prvním datadisku The Sims 2: University. Nenajdete tu tedy žádné nové poznatky. Jen jsou teď všechny pohromadě a není třeba pročítat několik oddělených článků.


Informace jsou kompletní k datu 12.12.2004. Informace vyšlé po tomto datu, mohou v textu chybět.

(Hra je neustále ve vývoji. Takže je možné, že do vydání se některé věci změní a budou třeba maličko jinak.)


O čem to celé bude?

Ve chvíli, kdy bude mít váš sim narozeniny a bude dospívat z teenagera na dospěláka, tak se mu zpřístupní možnost na určitou dobu opustit dům a odjet studovat vysokou školu. Zatím není známo, zda budou moci studovat všichni dospívající simové a nebo jestli to bude nějak omezeno. Třeba že pro vstup na vysokou školu, budou nutné dobré známky na střední škole.Pokud budete chtít mít doma nevzdělance, tak sima na vysokou školu nepošlete a sim normálně dospěje z teenagera na dospěláka. Dá se říct, že se nic podstatného nezmění. Pokud ovšem sima na vysokou školu pošlete, tak prožije zcela novou fázi života. V originále se jmenuje "young adult". V překladu to znamená doslova "mladý dospělák". Jak to bude ale přeloženo v české verzi datadisku, není známo. Tato nová fáze života je závislá na studiu. Takže sim ji může prožít pouze pokud půjde studovat. Pokud na školu nepůjde, tak tuhle životní etapu přeskočí.


Samozřejmě simové v nové životní etapě, budou mít i nový vzhled, odpovídající jejich věku. A také se můžeme těšit na nové přání a obavy spojené přímo s vysokoškolským studiem. A fakt, že z vysoké školy si sim přiveze, kromě diplomu, i hromadu nových vzpomínek, je téměř zbytečné zmiňovat.Kde se to bude odehrávat?

Pokud se simem odjedete na vysokou školu, tak na nějaký čas opustí svůj domov a přestěhuje se do zcela nového sousedství. Toto sousedství bude provázáno se simovým domácím sousedstvím. Všechny známosti mu tedy zůstanou. Každé herní sousedství bude mít přiřazeno některé vysokoškolské sousedství. Jedno sousedství může mít přiřazeno i více vysokých škol.


A co vše se v těchto sousedstvích bude moci nacházet? Samozřejmě to bude samotná škola, koleje a podniky sloužící k obveselení a vytrénování simíků. Takže tu budou kavárničky, tělocvičny, bazény, studovny, koncertní haly apod.Dále se dočkáme některých nových NPC postav (profesoři, běžící naháči, roztleskávačky, atd).


Hráč bude mít možnost stávající školy měnit a editovat. Stejně jako si bude moci vytvořit zcela nová vysokoškolská sousedství Jako v samotných The Sims 2, půjde využít terén ze hry SimCity 4.Kde budou simové bydlet?

Když sim přijede do nového sousedství, tak bude ubytován na kolejích. Bude si moci vybrat pokoj. Spolubydlící mu ovšem budou přiřazeni. Pokud bude mít sim dostatek financí, může si svůj pokojík i mírně dovybavit. Třeba pověsit obrazy na zeď. A pokud mu nechutnají šlichty ze školní jídelny, tak si může koupit malou ledničku, mikrovlnku a vařit si na vlastní pěst. Hra bude obsahovat i některá nová jídla, z nichž některá by měla odpovídat studentským rychlovkám (počítám něco na způsob: pět rohlíků s vlašákem z papíru).


Pokud začne být simíkům na kolejích těsno a nebo si polezou se spolubydlícími na nervy, je možnost najít si i soukromé bydlení. Vyjde to sice dráž, ale simové tam budou zajisté spokojenější. A zatímco pokoje na kolejích mohou simové vybavovat jen velmi omezeně, tak na privát si mohou přikoupit cokoliv, co jim finance dovolí. A hlavně si konečně užijí soukromí ve sprše. Společné sprchy na kolejích nejsou nic moc příjemného. I když zajisté nabídnou mnoho rozmanitých a veselých situací.Co bude s původní rodinou?

Délka studia zatím není přesně známa. Tvůrci o ní neustále přemýšlejí. Počítá se ovšem, že maximální doba studií bude zhruba 20 až 30 dnů (změna délek ostatních životních etap se zatím neplánuje). Co se tedy bude dít s původní rodinou? Naštěstí není třeba mít obavy. Tuhle zodpovědnost vložili tvůrci na samotného hráče. Takže si to každý může udělat, jak bude sám chtít.Po odstěhování sima do nového sousedství, se budou studující sim a původní rodina, brát jako dvě odlišné domácnosti. Jen hráč rozhodne za koho a jak dlouho bude hrát. Může tedy hrát jen za studenta a na samotnou rodinu kašlat. Potom původní rodina vůbec nezestárne a nic se v domácnosti nezmění. Může taky hrát za obojí zároveň a potom studenta vrátit do již zestárnuté rodiny. Vše bude jen na hráči o kolik dní nechá studentovu rodinu zestárnout během studií.


Budete-li hrát za normální domácnost, tak se může stát, že dospěje některý další sim a odjede také na vysokou školu. Tak je možno docílit toho, že na vysoké škole bude možné ovládat více studentů najednou.Kde vezmou simové simeleony?

Simové se neživí fotosyntézou. Takže si na stravu musí poctivě vydělat. A protože studentský život obnáší mnohem více radostí než jen jídlo a šprtání, musí simové někde nahrabat hodně simeleonů. Své základní jmění si simové přivezou z domu. Dále budou simové získávat simeleony formou stipendií. Čím lepší známky, tím více dostanou peněz.


Pokud jim peníze za studium stačit nebudou (jako, že určitě nebudou), tak si mohou najít nějakou menší práci. Zde přichází velká změna oproti původní hře. V původní hře simové do práce prostě odjeli a hráč o nich neměl nejmenší potuchy. V datadisku se bude práce odehrávat přímo na školních pozemcích. A hráč bude sima při práci nejen vidět, ale i ovládat. Můžete si tedy najít práci jako uklízeč a budete svého sima sledovat, jak obchází pozemek a sbírá odpadky. Nebo si můžete přivydělat doučování a budete vidět jak sim pomáhá se studiem spolužákům. A pokud se vám podaří dostat se do správné společnosti, budete si moci simoleony sami tisknout.


Sledování simů při práci se ovšem týká pouze prací na školních pozemcích. Pokud jde o původní kariéry ze hry, které budou simové provozovat z domu, tak tam se nic nemění. Tam své simy i nadále v práci ovládat nebudete.A nyní k samotnému studiu

Při nástupu na vysokou školu si bude sim moci vybrat studijní obor. Těch bude celkem 11. Každý obor bude obsahovat jinou strukturu předmětů a tudíž i jiný rozvrh přednášek. Na přednáškách ovšem svoje simíky nebudete moci sledovat. Autoři usoudili, že sledování sedícího sima by bylo nudné. Jakmile sim vstoupí do přednáškové místnosti, tak zmizí a vy buď budete ovládat jiného sima a nebo se čas zrychleně přesune na konec přednášky.


Téměř celé studium bude dobrovolné. Studenti sice budou mít přednášky a budou dostávat pravidelně domácí úkoly. Ale na přednášky chodit nemusí a na úkoly se taky můžou vykašlat. Ale musí počítat s následky. Do konce semestru budou muset vše dohnat v šibeničním čase. Můžete ze zoufalství zkusit při zkouškách opisovat. Ale to se může krutě vymstít.


Doba studia bude rozdělena na semestry (celkový počet není zatím znám). A pokud sim propadne ve dvou po sobě jdoucích semestrech, tak bude ze školy vyhozen.Dokončí-li zdárně studium, získá jisté výhody pro budoucí zaměstnání. Ve hře budou čtyři zcela nové kariéry, které budou přístupné pouze vystudovaným simům. Bez absolvování vysoké školy, vás do nových zaměstnání nepřijmou. Navíc nové kariéry závisí a na vystudovaném oboru. Pokud si zvolíte určitý obor, tak se vás třeba vezmou jen do jednoho z nových povolání. Pro vyzkoušení jiné nové kariéry (a získání patřičného bonusového předmětu) bude třeba poslat jiného sima vystudovat jiný obor.


I na stará zaměstnání bude mít vyskoškolské studium vliv. Vystudovaní simové přeskočí několik úvodních zaměstnání v kariéře a budou automaticky začínat na lepší pozici s vyšším platem.


Další příjemnou odměnou za vystudování vysoké školy bude možnost simů změnit si svoji aspiraci. Na školu pošlete kupříkladu sima toužícího po romanci. Ale po dostudování dospěje, urovná si svůj žebříček hodnot a může se z něj stát kupříkladu rodinný typ.Čím si simové svůj školní život zpestří?

Kdo studoval vysokou školu, tak zajisté ví, že její průběh není vůbec o studiu. Kolem je spousta lákadel a na studium nezbývá čas. Toho jsou si tvůrci datadisku samozřejmě vědomi. Takže hráče nečeká jen nudné studium. Činností jak si hraní zpestřit vymýšlí tvůrci celou řadu.


Na tom, že se můžete seznamovat s ostatními simi, by nebylo nic zvláštního. Příjemné je zjištění, že studenti vysoké školy jsou již téměř dospělí. Takže se mohou i milovat (ale stále nemohou mít děti). Ještě lepší je zpráva, že lze mít milenecký poměr s profesory, čímž lze značně zlepšit známky. Během studia se můžete i zasnoubit. Nemůžete se ale ještě brát. Ale hned jak se vrátíte domů a vyrostete v dospěláka, tak můžete kteroukoliv lásku (třeba profesora) ze školy požádat o ruku.A kde jinde se lépe seznámit než na různých večírcích a pařbách. Ve hře samozřejmě půjde uspořádat večírky a mělo by být i vícero druhů večírků (od normální pařby až po promoční večírek). Hra bude obsahovat i několik předmětů určených speciálně pro hromadné zábavy. Mezi nimi samozřejmě nesmí chybět bečka. Bohužel, kvůli věkovému omezení, půjde jen o bečku s džusem. Ale na rovinu - na obrazovce bude žlutý džus vypadat stejně jako pivo. Jen bude spadlá pěna.


Simové mohou dokonce stoupat na žebříčku oblíbenosti a časem získat nad ostatními spolužáky jistý vliv. Takže je budeme moci přemlouvat k různým činnostem a lumpárnám. Kupříkladu můžete někoho přemluvit, aby vám vypracoval domácí úkol, uklidil pokoj nebo uvařil večeři.


Hra bude obsahovat i množství nových předmětů. Mezi ty zajímavější patří třeba hudební nástroje. Nástrojů bude několik. Takže simové budou moci založit i hudební kapelu a po večerech si přivydělávat hraním. Hraní na více nástrojů najednou je synchronizováno. Pokud jeden sim hraje na kytaru a druhý sim na klávesy, tak hrají stejnou píseň. Nevznikne tedy neposlouchatelný mix, kdy by si každý sim hrál něco jiného (samozřejmě se může stát že sim s nízkou kreativitou bude hrát mírně mimo). Je jen na vás z jakých nástrojů kapelu sestavíte a jakou píseň zahrajete.


Dalším zajímavým novým předmětem bude mobilní telefon. Konečně nebudou muset simové běhat k telefonu na zdi a přivolávat k telefonu někoho jiného. Mělo by stačit zajet do města, koupit mobilní telefon a sim ho bude mít stále při sobě. Bude možné posílat i SMS.Jak to zvládnou naše počítače?

Co se týče hardwarových nároků, tak zatím není nic známo. Ale hodně lidí mohla napadnout zásadní otázka: co by to bylo za školu bez stovek studentů? Pokud bude na kolejích jen pár studentů, tak to bude vypadat divně. A bude-li jich v budově několik desítek, tak to přece počítače neutáhnu. Všichni zajisté ví, jak se původní hra zpomalovala s přibývajícím počtem simů.Na tento problém tvůrci myslí. Řeší ho poměrně šalamounsky. Někomu se způsob řešení líbit nebude. Ale ono to asi ani jinak nejde. Hra bude zobrazovt pouze simi ve stejné místnosti (případně budově) jako je váš sim. Takže pokud například budete stát před budovou kolejí, tak nebudete vidět co se děje uvnitř. Pokud vejdete do budovy, tak naopak nebudete vidět co se děje venku. Pokud vás bude zajímat co se děje v některém konkrétním pokoji (třeba zda-li tam vaše přítelkyně někoho nemá), tak do něj musíte vstoupit. Jinak se to nedozvíte. Tím tvůrci docílí toho, že hra bude neustále zobrazovat jen pár simů a datadisk by měl jet i na slabších počítačích.Jaké změny přinese datadisk do původní hry The Sims 2?

Důležité taky je, co přinese datadisk nového do obyčejného života simů. Studium na vysoké škole bude jen jistá vložka do normální hry. A často se bude stávat, že zrovna nikdo nebude studovat. Bude hra mimo vysokou školu stejná jako původní The Sims 2 a nebo datadisk přinese novinky i do této části? Je potěšující, že nainstalováním datadisku, se změní i původní hra.


Téměř všechny předměty, tapety, dlažby a jiné novinky bude možno použít při stavbě a vybavování domácností a obecních pozemků. Tvůrci slibují "tuny nového nábytku". Uvidíme. Ale je jisté, že se možnosti při stavbě domů značně rozšíří. Dále autoři slibují i vícepatrové sloupy a jakési "spojovací oblouky". Co si pod těmito oblouky představit? Netuším. Možná nějaká podloubíčka? Zřejmně půjde o dva sloupy spojené nějakým ozdobným obloukem. Dekorativní využití při stavbě mostů není třeba zpochybňovat.Také se můžeme těšit na nové bonusové předměty. Tvůrci slibují, že bonusové předměty za nové kariéry, by měly být obzvláště vypečené.


Výhodou je i obohacení obecních pozemků. Všechny kavárničky, tělocvičny, koncertní haly a obchůdky, které budou přístupné pro studenty na vysoké škole půjdou vybudovat i na obyčejný obecní pozemek. Takže návštěva města již může být mnohem zábavnější a opět se mírně přiblíží k datadisku Hot Date z TS1.


A dále by měl datadisk do původní hry přinést spoustu drobných vylepšení. Více jídel k uvaření, nové interakce mezi simíky, nové druhy smrti, více oblečení, účesů apod. Takže nic moc převratného. Jen to čeho bylo v původní hře hodně, bude v datadisku ještě víc.PS: Na jednom z vydaných obrázků z datadisku je vidět běžící naháč. Prý pokud se vám ho podaří dohnat, tak se s ním můžete seznámit a v budoucnu oženit. Na dotaz, zda po svatbě bude dotyčný pobíhat nahý i po domě, tvůrci šibalsky odpověděli, že to máme rozhodně vyzkoušet.

Autor: Glutton© copyright HotGames, design by Laku
www.thesims2.cz - na titulní stranu
The Sims 3
The Sims 3 - nová generace přichází!
Koupit Koupit datadisk Volný čas
FreeTime Balíčky/kolekce Bon Voyage Seasons Mazlíčci Ve světě podnikání Noční život Univerzita Články Sims 2 Download Ostatní
Komunita
Vracíte se k nám rádi? Nastavte si je jako výchozí pro Internet Explorer! Patří naše stránka mezi vaše oblíbené? Přidejte si ji do záložek (oblíbených položek)! Čtete rádi naše novinky? Odebírejte je pomocí RSS!
Přidej na Seznam
Kupte si
Sims 2: Příběhy trosečníků Koupit Sims 2: Příběhy trosečníků Koupit Sims 2: Pro Teenagery (Teen Style) Koupit Sims 2: Bon Voyage (Šťastnou cestu) Koupit Sims 2: Příběhy mazlíčků Koupit Sims 2: H&M Móda Koupit Sims 2: Celebration! - uspořádejte pořádný večírek! Koupit Sims 2: Roční období (Seasons) - rozmary počasí vstupují do světa simů! Koupit The Sims Životní příběhy (Life Stories) - prožívejte příběhy simů! Koupit
Návštěvnost


TheSims2.sk The Sims 2 Vokr.com Česká stránka o Need for Speed: ProStreet